KAŇON ŘEKY TARA

     Kousek za Šavnikem piknikujeme, když v tom k nám přijíždí postarší Angličan v karavanu. Ptá se nás jak vypadá cesta dále. Koukám na jeho zelenou manželku a je mi jasné proč se ptá. Holt Černá Hora je samá zákruta a sráz.

     Jak se blížíme k horskému letovisku Žabljaku, otevírá se nám zdálky pohled na masiv Durmitoru. Durmitor však nebyl cílem naší cesty, a tak tu navštěvujeme jen Černé jezero.I zde se platí vlezné 1 euro.

     Sjíždíme k řece Taře a u známého 150 metrů vysokého mostu přes řeku Taru kempujeme. Řeka Tara vzniká soutokem menších říček Ospanica a Verusa kdesi v podhůří pohoří Komovi.

     Protéká vápencovým kaňonem, který je 78 km dlouhý a někde i 1 300 m hluboký. Kaňon je chráněný jako součást světového kulturního dědictví UNESCO.

     Nedaleko od pohoří Durmitor je přemostěna velikým obloukovým mostem. Závěrečnou částí svého toku tvoří hranici s Bosnou a Hercegovinou, kde se do ní zleva vlévá řeka Piva a vzniká tak Drina, která teče na sever do Sávy.

     7.den - Ráno když se nabažíme pohledu na tarský most v převalující se mlze pokračujeme podél řeky Tary. Jedeme po silnici do Mojkovace a dále do Kolašinu a směrem na Andrejevicu.

pokračování