KAŇON ŘEKY PIVA

     Tato silnička šplhá až téměř do 2000 m.n.m.. za vesnicí Trsa pak prudce spadá serpentinami a skalními tunely, z nichž v jednom je dokonce křižovatka, do údolí řeky Pivy, k Pivskému jezeru, které vlastně není jezerem, ale úzkou a vysokou přehradou, která dnes leží jen kousek od bosensko černohorských hranic.

     Voda v přehradě je nádherně zelenkavá a vyzývá ke koupání, ale zřejmě bude dost studená a hlavně, cestou vlastně není kde zastavit a chybí jakýkoliv rozumný přístup k vodě.

     Až tady jsme se tedy vydali v naší cestě k domovu na sever, silnicí podél řeky Pivy. I zde je silnice samý tunel, samozřejmě neosvětlený. Hraniční přechod do Bosny se nachází v obci Ščepan Polje, kde mimochodem je i soutok Tary s řekou Pivou a odkud dále se proudící voda nazývá Drina. Nejzajímavější úsek Tary je zřejmě právě ten, kudy nevede silnice, zajímavá je prý vyhlídka z kopce jménem Čurovac, zde jsme ale nebyli.

     Ve Ščepan polji byl přechod hranic celkem v pohodě. Na bosenské straně krajina svou dramatičnost ztrácí jen pozvolna. Za hraničním přechodem je silnice v dost katastrofálním stavu, ale později musíme uznat, že bosenské silnice jsou překvapivě v dobré kvalitě.

     V pozdním odpoledni dorážíme do Sarajeva. To už je ale jiná kapitola.